Hindistan

Hindistan'da tecavüzle suçlanan kişilere idam

Hindistan’da bir üniversite öğrencisini tecavüz edip öldürdükten sonra havuza atmakla suçlanan 3 kişiye idam, 3 kişiye de müebbet hapis cezası verildi.

Konular: Hindistan
[Fotoğraf: AFP / Arşiv]

Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinde 3 yıl önce 20 yaşındaki üniversite öğrencisine tecavüz edip öldürdükleri gerekçesiyle 3 kişi idama, 3 kişi de müebbet hapis cezasına mahkûm edildi.

Hâkim Sanchita Sarkar; Saiful Ali, Amin Ali ve Ansar Ali hakkında idam, Emanul İslam, Aminur İslam ve Bhola Naskar hakkında da ömür boyu hapis cezası verdi.

Yerel medyada yer alana haberlere göre, mahkûmların avukatı yüksek mahkemeye başvurarak, kararı temyiz edeceğini söyledi.

Aynı davada yargılanan 2 sanık hafta başında delil yetersizliğinden beraat etmişti.

Batı Bengal'in başkenti Kolkata'nın yakınındaki Kamduni bölgesinde, 7 Temmuz 2013'te evine dönen üniversite öğrencisi genç kız tecavüz edildikten sonra öldürülmüştü. Genç kızın cesedinin atıldığı havuzda köylülerce bulunmasının ardından eyalette protesto gösterileri düzenlenmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;