Diğer Sporlar

'Hızlıyım daha da hızlı olacağım'

Türkiye'nin kadınlarda down sendromlu tek milli yüzücüsü Fatma Çağla, Türkiye şampiyonlukları ve Avrupa ikinciliğine dünya şampiyonluğunu da eklemek istiyor.

Konular: Spor
Fatça Çağla'nın kariyerinde Avrupa ikinciliği var. [AA]

Milli yüzücü Fatma, temmuz ayında İtalya'da düzenlenecek dünya şampiyonasına antrenör Yavuz Çangır eşliğinde hazırlandığını söyledi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın'ın kendisiyle yakından ilgilendiğini belirten Fatma, "Öncelikle dünya şampiyonasında birinci olmak istiyorum. Altın madalya alarak Türkiye'ye dönmek istiyorum. İtalya, gözüm üstünde oraya geliyorum. Hedefim dünya şampiyonası. Ülkemin bayrağını göklerde dalgalandırmak istiyorum. Çok çalışıyorum. Durmak yok yola devam. Hızlıyım daha da hızlı olacağım" diye konuştu

"Başarıları engellilere örnek oluyor"

Anne Gönül Demir ise sporun sağlığa olumlu etkilerini bildikleri için kızlarını spora yönlendirdiklerini aktardı. Fatma Çağla'nın azimli sporcu olduğunu vurgulayan Demir, "Baktık kızımız başarılı oluyor biz de devam ettirdik. Sporun sağlık açısından kesinlikle artısı var. Bu bütün çocuklar için geçerli. Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda katkısı var. Bütün çocukların spor yapması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Baba Orhan Demir de "Fatma, ülkemizin kadınlarda down sendromlu tek milli yüzücüsü. Bütün down sendromlu çocuklarımıza, velilerimize örnek olsun istiyoruz. İnşallah onlar da çocukların önünü açar ve destek olurlar. Bu şekilde onların da başaracağına eminiz. Lütfen çocuklarınızı evden çıkartın, onlar da hayatın içine katılsın. Okul hayatında da önlerini açsınlar. Kızımıza emek veren tüm antrenörlere teşekkür ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

Yüzme antrenörü Yavuz Çangır ise Fatma ile dünya şampiyonluğu için çok sıkı antrenman yaptıklarını belirterek, "Hedefimiz, temmuz ayında yapılacak dünya şampiyonasında başarılı olmak. Burada aldığımız başarılı sonuçtan sonra olimpiyatlara gideceğiz inşallah. Haftanın 5-6 günü çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında kara çalışmaları da olacak. Elimizden geleni yapacağız. Allah nasip ederse kürsüye çıkmak istiyoruz. Çağla çok istekli, yorulmak nedir bilmiyor. Öncelikli hedefimiz dünya şampiyonasında kürsüye çıkmak, güzel bir yer almak" şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;