Futbol

‘İlk eğitim sistemini değiştiririm’

Barcelonalı futbolcu Arda Turan, bir gün Türk sporu için önemli bir görevde olursa ilk işinin eğitim sistemini değiştirmek olacağını söyledi.

Konular: Spor, Barcelona
Arda Turan 2011 yılına kadar Galatasaray'da oynadı [AA]

fanatik gazetesi, arda turan röportajının ikinci bölümünü yayınladı. ilk bölümde ‘arda turan gibisi 100 yılda bir gelir’ ve “ben buralardan gidince barcelona’ya, atletico madrid’e kaç tane oyuncumuz gelecek, göreceğiz” açıklamalarıyla dikkat çeken arda şu ifadelerde bulundu: 

“türk sporu için bir gün önemli bir pozisyonda görev alırsam değiştireceğim ilk şey direkt eğitim sistemi olacak... sporcu 18 yaşında ingilizce konuşabilecek kesinlikle. basının karşısına çıktığında maçı nasıl değerlendireceğini bilecek. veya insanlara nasıl önemli bir birey olduğunun mesajını iyi verecek. hayatın her alanından bir fikri olacak. sanat, spor, siyaset... ülkeye bunu kabul ettirmek zorundayız” diyen arda turan örnek bir futbolcu olarak da enes ünal’ı gösterdi:

“enes ünal’a bayılıyorum mesela. enes hepimiz için bir örnek, bana da güzel bir örnek. enes’in özel hayatı, davranışı, sosyal medyayı kullanışı, yaşam tarzı, onu her haliyle beğeniyorum. ülke için çok önemli şeyler başarmışsın. bunun karşılığında da bu kültürü senden sonra gelenlere aktarmak zorundasın. bu sorumluluğa hepimiz sahibiz.”

‘emre mor inşallah bizi geçer’

arda turan, emre mor hakkında da “emre mor’dan çok umutluyum. çok büyük bir star olma potansiyeli var. doğru yönlendirilir ve doğru çalışırsa çok büyük bir yıldız olacak. hepimizi de geçer diye düşünüyorum. inşallah da geçer. geçenlerde kayseri’den de genç kardeşimiz emre demir geldi. o daha küçük, 14 yaşında. onun önünde çok uzun yolu var. yeteneğinin koruyup kendisini geliştirmesi lazım. genç kardeşlerimizi değerlendirmek için önce profesyonel takımda görmemiz gerekiyor.” dedi.

kaynak: fanatik

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;