Avrupa

İngiltere'de şiddetli fırtına

Aşırı yağış nedeniyle ülkenin güneyinde sel baskınları olurken, Atlas Okyanusu'ndan gelen yeni bir fırtına dalgası bütün adayı etkisi altına aldı. Nehirler taştı, devrilen ağaçlar yolları kapadı, binlerce ev elektriksiz kaldı.

Konular: Çevre, İngiltere

Haberin Öne Çıkanları

'Sele hazır olun'

Nehirler taştı

Ulaşım aksıyor

Meteoroloji olumsuz hava şartlarının devam edeceği uyarısında bulundu. [Reuters]
İngiltere'yi vuran fırtına ve aşırı yağış nedeniyle ülkenin güneyinde çok sayıda ev sel altında kaldı. 
 
Hava koşulların daha kötüleşeceği uyarısı yapılırken, birçok bölgede elektrik kesintileri devam ediyor. Yağıştan dolayı taşan nehirler halk için tehlike oluşturuyor. 
 
Binlerce evin elektriksiz kaldığı ülkede, son iki gündür yaşanan olumsuz hava şartlarına Perşembe gecesi yeni bir fırtına dalgası eklendi. 
 
Atlas Okyanusu üzerinden gelen ve bütün adayı etkisi altına alan fırtına nedeniyle Galler ve İskoçya da dahil, 75'ten fazla bölgede sel baskınlarına karşı uyarı yapıldı. 
 
Saatteki hızı 100 kilometreye yaklaşan rüzgar nedeniyle devrilen ağaçlar çok sayıda anayolu kapattı. Ulaşım hava ve demiryollarında da aksıyor. Trafiğin en yoğun olduğu havalimanı Heathrow'da pek çok uçuş iptal edildi veya ertelendi. Bazı trenler yolda kaldı. 
 
Birçok bölgede sık sık elektrik kesintisi yaşanıyor. Ülkede 20 binden falza evin halen elektriksiz olduğu, bazı konutlara hafta sonuna kadar elektrik verilemeyeceği açıklandı.
 
Enerji Ağları Birliği'nden yapılan açıklamada, ülkenin özellikle güney kesimlerini vuran şiddetli rüzgar ve aşırı yağışın elektrik hatlarında oluşturduğu zarardan dolayı halen birçok eve elektrik verilemediği, çalışmaların devam ettiği bildirildi.
 
Ülkenin güneyindeki Kent, Surrey ve West Sussex bölgelerini vuran selden dolayı elektrik ekipleri onarım çalışmarında zorlanıyor.
 
Kaynak: Ajanslar
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;