Mustafa Sarıgül

İnönü, Özkes'i yalanladı

"İnönü 'tehdit var' demedi" açıklamasını yapan CHP'li Özkes'e yanıt veren Şişli Belediye Başkanı, eşinin 'tehdit edildikleri yönündeki' beyanlarının doğrudan Mustafa Sarıgül ile ilgili olduğunu, konunun yardımcısı Emir Sarıgül’le olan hususlarla karıştırılmamasını istedi.

Şişli Belediyesi'ndeki gerilim Nazlı İnönü'nün iddialarıyla artmıştı. [Fotoğraf: Mustafa Değirmenci / Al Jazeera Türk]

CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda, Şişli Belediyesi'nin eski başkanı Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini söylemişti. Mustafa Sarıgül, röportajın yayınlandığı gün yaptığı açıklama ile iddiaları reddetti ve partisinin yıpratılmasının amaçlandığını söyledi.

Sarıgül ve İnönü ailesi arasındaki sorunu çözmek için görevlendirilen CHP Milletvekili İhsan Özkes, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada Hayri İnönü’nün tehdit iddiasını dile getirmediğini belirtti: 

"Hayri İnönü'ye, Sarıgül'ün kendisini tehdit ettiğine dair basında yer alan iddiaları hem İstanbul'da ben sordum hem de Ankara'da Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu sordu. İnönü, her iki sefer de kendisinin tehdit edilmediğini söyledi."

Ancak Belediye Başkanı İnönü Özkes'in bu sözlerini yalanlayan yazılı bir açıklama yaptı, eşinin açıklamalarının doğrudan Mustafa Sarıgül ile ilgili olduğunu, konunun yardımcısı Emir Sarıgül’le olan hususlarla karıştırılmamasını istedi.

İnönü Özkes'e yönelik şu ifadeleri kullandı: 

"Sayın Genel Başkanımız huzurundaki toplantıda, kendisiyle yaptığımız mülakat sırasında Emir Sarıgül ile ilgili hususlar değerlendirilmiştir. Sayın İlhan Özkes hem bu toplantı sırasında hem de toplantının devamındaki sohbetimizde şahsımın Emir Sarıgül ile ilgili beyanları bu defa Mustafa Sarıgül ile ilgili konuyla iç içe katarak ve kamuoyuna beyanatta bulunması şahsımı töhmet altında bırakmaktadır."

İnönü bir açıklamasında eşinin beyanlarını "tedirgin ve korkmuş bir annenin duyguları" olarak tanımladı.

 Açıklamanın tamamı şöyle:

Nazlı İnönü: Nazlı İnönü: Sarıgül ölümle tehdit etti

Hayri İnönü’nün eşi Doç. Nazlı İnönü, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda Mustafa Sarıgül ve aynı zamanda Şişli Belediye Başkan Yardımcısı olan oğlu Emir Sarıgül’ü suçlamış ve açıklama trafiğini başlatmıştı. Hayri İnönü’nün çalışmasının engellenerek istifa etmeye zorlandığını ve bu sayede Emir Sarıgül’ün Belediye Başkanı olmasının amaçlandığını iddia etti. Nazlı İnönü, bu uğurda ABD’de yaşayan oğullarının da tehdit edildiğini şu sözlerle iddia etti:

"Eşimle konuştuğunda. Oğullarım ABD’de oturuyorlar. İkisi çalışıyor, biri okuyor. Eşim geçen ay belediyede bazı değişiklikler yapmıştı. Değişikliklerde tehdit etmiş ve oğullarımıza New York’ta 750 bin dolara mafyadan adam tuttuğunu söylemiş. Onun üzerine eşim apar topar ABD’ye gitti, çocukları bilgilendirmek amacıyla. Ve beni kaçıracağını da ima etmiş, ‘Nazlı Hoca’yı aldırıyorum şimdi’ demiş… Ayrıca bana cep telefonumdan da mesaj attı Sarıgül. Ertesi sabah atmış. ‘Benim çocuklarım uyumadılar, mutsuzlar. Seninkiler mutlu olsun.’ diye bir mesaj.”

Mustafa Sarıgül: CHP’yi yıpratmaya yönelik çirkin bir oyunun parçası

Şişli Belediyesi'nin eski başkanı Mustafa Sarıgül röportajın yayınlanmasının ardından bir açıklama yaptı ve Nazlı Sarıgül’ün iddialarını reddetti ve şu açıklamayı yaptı:

"Bugünkü Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberde, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, şahsımla ilgili gerçek dışı suçlama ve iftiralarda bulunmaktadır. Söz konusu suçlamalar tamamen gerçek dışıdır ve çirkin bir iftiradan ibarettir… Milletvekilimiz Sayın İhsan Özkes'in de huzurunda yapılan görüşmelerde farklı konuşup, daha sonra gerçek dışı suçlama ve iftiraya kalkışmak nasıl bir ruh halidir, doğrusu anlamak mümkün değil. Bir kez daha kamuoyu bilmelidir ki, şahsıma yönelik suçlamaların gerçekle uzak yakın bir ilgisi yoktur ve tamamen iftiradan ibarettir. Son dönemde bu konudaki açıklamaları yan yana koyduğumuzda; bunun şahsımı ve mensubu bulunduğum CHP’yi yıpratmaya yönelik çirkin bir oyunun parçası olduğunu düşünmemek elde değildir.”

Kaynak:  Hürriyet, Al Jazeera
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;