Bilim-Teknoloji

Instagram'da canlı yayın dönemi

Instagram'ın canlı yayın özelliği, dünya çapında kullanıma sunuldu.

Konular: Bilim-Teknoloji
Instagram [Fotoğraf: Shutterstock]

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, canlı yayın özelliğini dünya çapında tüm kullanıcılarına açtı. Hikâyelere benzer biçimde çalışan bu özellik, kullanıcıların cep telefonlarından tüm takipçilerine anında görüntü gönderebilmelerini sağlıyor.

Yeni özellik, Instagram'ın 10.0 numaralı sürümünden itibaren geçerli. Eğer cihazınızda bu özelliğe rastlayamadıysanız uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

Önce ABD'de Kasım ayında kullanılmaya başlanan bu özellikle, çok takipçisi olan meşhur kişilerin canlı yayınları da Instagram tarafından ön plana çıkarılmıştı. Popüler canlı yayınlara arama ekranında ulaşabiliyorsunuz.

Instagram, rakipleri arasında bu özelliği getiren son platform. Twitter Periscope ile, Facebook ve Snapchat de kendi uygulamaları üzerinden bir süredir canlı yayın imkânı tanıyor.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;