IŞİD

Irak ordusu: IŞİD sözcüsü yaralandı

Irak Ordusu, IŞİD Sözcüsü Ebu Muhammed Adnani’nin Irak’ın batısındaki Anbar vilayetinde düzenlenen bir hava saldırısında yaralandığını açıkladı.

Konular: Irak, IŞİD, Ortadoğu
[Fotoğraf: AFP]

Irak devlet televizyonuna konuşan ordu yetkilisi, “DAEŞ sözcüsü Ebu Muhammed Adnani’nin, Barwana bölgesindeki hava saldırısında yaralandığını doğrulayan raporlar var” bilgisini verdi.

Gerçek adı Taha Suphi Felahi olan Halep doğumlu 38 yaşındaki sözcü, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ve ABD’nin ‘terör listesinde’ yer alıyor.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;