Irak

Irak Savunma Bakanına Suikast girişimi

Irak Savunma Bakanı'nın konvoyunun geçtiği yola yerleştirilen patlayıcılar patlatıldı. Bakan Sadun Duleymi suikast girişiminden yara almadan kurtuldu.

Konular: Ortadoğu

Olay Bağdat'ın batısında Felluce-Ramadi karayolu üzerinde meydana geldi. Savunma Bakanlığı iki korumanın yaralandğını ve konvoydaki araçlardan birinin zarar gördüğünü açıkladı. 

Şuana kadar hiç bir grup olayın sorumluluğunu üstlenmedi. 

Pazartesi günü Selahattin kentinde silahlı bir grup televizyon binasını başmıştı. Olayda 5 gazeteci ölmüştü. Irak Şam İslam Devleti örgütü Salı günü yayınladığı bildiriyle olayı üstlenmişti.

Irak ordusu Pazartesi günü El Anbar kentinde El Kaide'ye karşı operasyon başlatmıştı. Başbakan Nuri El Maliki El Anbar kentindeki gösterilerin bitirilmesi için bir hafta mühlet vermişti.

Kaynak: Al Jazeera ve ajanslar

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;