IŞİD

IŞİD'e karşı operasyon sinyali

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Irak'ta IŞİD'e karşı askeri operasyon için desteğe hazır olduklarını söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande. [Fotoğraf: Reuters]

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ülke donanmasının amiral gemisi Charles de Gaulle'nin güvertesinde askeri personele hitap etti. Hollande, savaş uçağı gemisinin Irak'ta, Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı operasyonlarda koalisyon güçleri ile yakın işbirliği içinde çalışacağını söyledi.

Hollande, Charles de Gaulle gemisinin Irak'ta IŞİD'e karşı askeri operasyonlara destek vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Gemi Fransa'nın güneyindeyken konuşan Hollande, "Charles de Gaulle savaş gemisinin ülkemiz için sağladığı istihbarat için minnetarız. Ayrıca Irak'ta operasyonlar da yürütebiliriz" dedi.

Fransa, IŞİD'e hava operasyonları düzenleyen koalisyon güçlerinin arasında yer alıyor. Ancak Fransa sadece Irak'ta IŞİD'e hava saldırıları düzenliyor.

Fransa'da geçtiğimiz çarşamba günü Charlie Hebdo mizah dergisine saldırı olmuş, 12 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı, Yemen El Kaidesi üstlenmişti.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;