İsrail - Filistin sorunu

İsrail askerinden peş peşe şiddet

İsrail askerleri kendilerini bıçaklamak istediği iddiası ile bir Filistinli genç kızı vurdu. Ağır yaralanan genç kıza yardım etmeyen askerler onun yanına gelmek isteyen tekerlekli sandalyeli bir diğer Filistinliyi de sandalyesini devirerek yere attı.

Filistin'in el Halil kentinde Halil İbrahim Camii yakınlarında İsrail güvenlik güçleri bıçaklı saldırıya giriştiği iddiasıyla Yasemin Ziro adında bir Filistinli kızı vurdu. Ağır yaralanan kızın yardımına gelenleri de engelleyen İsrailli askerler yerde kan kaybeden kızın acı çekmesine seyirci kaldı. Ona yardım etmek isteyen tekerlekli sandalyedeki bir Filistinliyi de durduran askerler sandalyesini devirerek bu kişiyi yere düşürdü.

İsrailli askerler bunun ardından da kıza yardım etmek için toplanan kalabalığa göz yaşartıcı bombayla müdahale etti.

İsrail askerleri saldırı sonrası büyük bir bıçağın olduğu bir fotoğraf yayınlamıştı. Ancak Al Jazeera muhabirine konuşan 20 yaşındaki Yasemin Ziro'nun babası ve diğer görgü tanıkları, kızın İsrailli askerlere saldırmaya çalışmadığını hatta yanında bıçak olmadığını söyledi. 

Bölgede çok sayıda güvenlik kontrol noktalarının da olduğunu belirten görgü tanıkları, o bölgeye bir bıçakla ulaşmanın mümkün olmadığını savunuyor.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;