İsrail - Filistin sorunu

İsrail'de cenaze törenine müdahale

İsrail polisinin ülkenin güneyindeki Negev'de bir cenaze törenine müdahalesinde, göz yaşartıcı gazdan etkilenen bir Filistinli hayatını kaybetti, 40 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

İsrail polisi müdahaleler sırasında yakaladığı Filistinlileri gözaltına alıyor. [Fotoğraf-AFP]

Negev Toprak ve İnsan Kurumu Sözcüsü Selman Ebu Ubeyd, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail polisinin Negev'in güneyindeki Raht bölgesinde Sami Caar'ın cenaze törenine plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombasıyla müdahale ettiğini söyledi. Ubeyd gazdan etkilenen 40 yaşındaki Sami Ziyadne'nin yaşamını yitirdiğini, yaklaşık 40 kişinin boğulma tehlikesi geçirdiğini belirtti. 

İslami hareket Negev sorumlusu Üsame Ukaybi de saldırının hareketin başkanı Raid Salah'ın konuşması sırasında gerçekleştiğini ifade etti.

Sami Caar, İsrail polisinin geçen Çarşamba günü Raht bölgesine düzenlediği baskın sırasında hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;