Lübnan

İsrail'in kuzeyine roket saldırısı

Lübnan topraklarından gerçekleştirilen iki roket saldırısında ölen ya da yaralanan olmadı. İsrail saldırıya top atışıyla karşılık verdi.

Haberin Öne Çıkanları

İsrail'in kuzeyine iki roket

Ölen ya da yaralanan yok

Top atışıyla misilleme

İsrail, Lübnan'ın güneyindeki iki kasabaya yaklaşık 20 adet top atışı yaptı. [AFP]

İsrail ordusunun yaptığı açıklamaya göre roketler Kiryat Şmona kasabasına yakın bir bölgeye düştü.

İsrail roket saldırılarına top atışlarıyla karşılık verdi. Reuters’e konuşan Lübnanlı bir görgü tanığı, ülkenin güneyindeki iki kasabaya yaklaşık 20 top atışı yapıldığını söyledi.

Tansiyon yükseliyor

Lübnan-İsrail sınırı 2006’daki Lübnan Savaşı’ndan bu yana çatışmalardan büyük ölçüde uzaktı.

Ancak taraflar arasındaki gerilim son dönemde yeniden yükseldi.

İki hafta önce Lübnan’ın güneyindeki Nakura köyünde iki ülke askerleri arasında çıkan çatışmada bir İsrail askeri ölmüştü.

Geçen ağustos ayında da Lübnan sınırından 400 metre içeri giren dört İsrailli asker bir patlamada yaralanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;