Türkiye

İstanbul uçağında bomba alarmı

Tuvaletinde 'bomb' (bomba) yazılı bir peçete bulununca İrlanda'ya acil iniş yapan THY uçağı, 7 saat 23 dakikalık rötarla İstanbul'a geldi. İhbar notunu yazan kişiyi bulabilmek için uçağın yolcularından, sağ ve sol elle 'bomb' yazdırılarak yazı örneği alındı.

Konular: Türkiye
Uçağın yolcuları, 7 saat 23 dakikalık rötarla saat 00.23'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na gitti. [Fotoğraf: DHA]

Tuvaletinde İngilizce ‘bomba’ (bomb) yazılı peçete bulunması nedeniyle İrlanda'daki Shannon Havalimanı'na acil inen Houston-İstanbul tarifeli uçağında yapılan aramalarda, herhangi bir bulguya rastlanılmadı.

ABD'nin Houston kentinden İstanbul'a hareketinin ardından tuvaletteki 'bomb' yazılı peçete nedeniyle İrlanda'daki Shannon Havalimanı'na acil inen THY uçağı, güvenlik prosedürü gereği apronda park alanına çekildi.

Yolcuları terminale alınan uçakta, uzmanlarca arama ve kontroller yapıldı. Aramalarda herhangi bir olumsuz bulguya rastlanılmayan THY uçağı, 227 yolcusuyla İstanbul'a hareket etti. 

7 saat 23 dakikalık rötarla saat 00.23'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na giden uçağın yolcuları, Atatürk havalimanı polisi tarafından otobüslerle uçaktan alınarak terminal içinde özel salona getirildi. Çoğu transit olan yabancı uyruklu ve Türk vatandaşı tüm yolculara form dağıtılarak ad, soyad, adres ile imzaları alındı. Uçağın yolcularına sağ ve sol elle 'bomb' yazdırılarak yazı örneği alındı.

Kaynak: AA ve DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;