Bilim-Teknoloji

Kar fırtınası uydudan görüntülendi

ABD'nin New York eyaletinin kuzeyinde etkili olan kar fırtınası, Buffalo kentinde hayatı felç etti. NASA, Arktik'ten gelen soğuk havanın ilerleyişini uydudan görüntüledi.

Konular: Bilim-Teknoloji
NASA ve NOAA tarafından yayımlanan fotoğrafta soğuk havanın ilerleyişi görülüyor. [Fotoğraf: NASA/NOAA]

buffalo kentinde 1.5 metreye ulaşan kar kalınlığına neden olan fırtınanın ilerleyişi, nasa ve ulusal okyanus ve atmosfer idaresi (noaa) tarafından kontrol edilen goes-east uydusu tarafından görüntülendi.

arktik'ten gelen ve new yok'un kuzeyinden geçerek, abd'nin doğu yakası boyunca ilerleyen gri-beyaz örtü, geçtiği yerlerde yoğun kar yağışına neden oldu. goes projesi'nde yer alan dennis chesters, özel filtrelerden geçirdikleri görüntüde en üstte beliren bulutların beyaz, donmuş toprağın gri ve barak ile göllerdeki ılık suyun da siyah olarak belirdiğini söyledi.

[[Fotoğraf: Facebook]]

buffalo'da halk evlerine hapsolurken, kenti esir alan fırtınanın görüntüleri youtube'da paylaşıldı. nasa, kanada ve abd'nin doğusunda ortalama 11 derece olan sıcaklığın yılın bu zamanlarına göre düşük olduğunu, sıcaklıkların bir, iki gün içinde artacağını belirtti.

[[Fotoğraf: Twitter]]

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;