PKK

Karasu: Ankara’da çevik kuvvet polisleri hedef alındı

KCK yöneticisi Mustafa Karasu Ankara’da pazar akşamı meydana gelen saldırının çevik kuvvet ekiplerini hedef aldığını söyledi.

Konular: Türkiye, PKK
[Fotoğraf: Zahidin Köşüş / Al Jazeera Türk]

Özgür Gündem gazetesine Hüseyin Ali adıyla yazan KCK yöneticisi Mustafa Karasu Ankara’da pazar akşamı meydana gelen bombalı saldırının çevik kuvvet ekiplerini hedef aldığını söyledi. Karasu, eylemin çevik kuvvet polisini hedef aldığını şu cümle ile belirtti:

“Ankara’da çevik kuvvet polislerini hedefleyen eylemden sonra AKP iktidarının ‘Ezeceğiz, yok edeceğiz’ söylemleri, kirli savaşın daha da şiddetleneceğini ve sivil katliamların Cizre, Silopi, İdil ve Sur’da olduğu gibi pervasızca gerçekleştirileceğini ortaya koymaktadır.”

Kaynak: Özgür Gündem Gazetesi

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;