Kürt sorunu

KCK ana davada tahliye

Diyarbakır'da görülen KCK ana davasında tutuklu bulunan iki sanık daha tahliye edildi. Dava kapsamında tutuklu kalmadı.

Kürt siyasetçilerin yargılandığı KCK ana davası Diyarbakır'da görülüyor. [AA-Arşiv]

2009’da başlayan kck operasyonları kapsamında tutuklanan kürt siyasetçileri hakkında açılan davalarda tahliyeler sürüyor. 

diyarbakır'da, özel yetkili mahkemelerin kapanmasıyla diyarbakır 2'nci ağır ceza mahkemesi'ne gönderilen kck ana davasında, mahkeme tutuklu kalan iki sanığın da tahliyesine karar verdi. böylece davada tutuklu sanık kalmadı.

ikisi tutuklu 175 sanığın yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasına tutuklu sanıklar hasan hüseyin ebem ile abdullah aflatun ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. mahkeme, tutuklu sanıklar hasan hüseyin ebem ve abdullah aflatun'un tahliyesini kararlaştırdı. 

mahkeme tahliye gerekçesinin ise uzun tutukluluk süresi ve mevcut delil durumu olduğunu açıkladı. 

duruşma eksiklerin tamamlanması için ertelendi.

kaynak: al jazeera, dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;