Afrika

Kenyalı polisler yargısız infazı kabul etti

Al Jazeera’ye konuşan polis memurları, Müslüman radikalleri hükümet programı dâhilinde yargısız infaz ettiklerini ilk defa kabul etti.

Konular: Afrika

Kenyalı polis memurları, ilk defa yargısız infaz yaptıklarını kabul etti. Al Jazeera’ye konuşan polisler, şüphelendikleri Müslüman radikallerin sistematik olarak öldürüldüğü devlet programına katıldıklarını belirttiler.

İngiltere ve ABD, Kenya polisine terörle mücadele eğitimi ve teçhizatı için milyonlarca dolar yardım yaptı. Polis memurları, Batılı istihbarat örgütlerinin yargısız infazlardan haberi olduğunu iddia etti.

Kenya’nın Ölüm Mangaları belgeselini izlemek için tıklayınız.

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;