Türkiye

Kılıçdaroğlu azınlık liderleriyle görüşecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rum, Ermeni, Süryani ve Musevi liderleriyle pazartesi günü İstanbul’da bir araya gelecek.

Kılıçdaroğlu, ruhani liderle 2012 yılında Adile Sultan Sarayı'nda bir araya gelmişti. [Fotoğraf: AA]

CHP'den yapılan açıklamaya göre Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 26 Ocak Pazartesi günü Rum Ortodoks Patriği, Kadasetli Patrik Bartholomeos, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan, Süryani Katolik Patrik vekili Yusuf Sağ,  Süryani Ortodoks Kilisesi Mor Filiksinosu Metropolit Yusuf Çetin ve Türkiye Museviler Hahambaşı İzak Haleva ile Sait Halim Paşa Yalısı’nda bir araya gelecek.

Ruhani liderle görüş alışverişinde bulunacak Kılıçdaroğlu, liderlerden cemaatlerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dinleyecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu da partisinin bu konulara ilişkin yaklaşımlarını aktaracak.

Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcıları Murat Özçelik ve Sezgin Tanrıkulu ile, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve  CHP’den Talin Ergüneş de katılacak.  

Görüşmenin yaklaşık iki saat sürmesi bekleniyor. 

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;