Türkiye

Kılıçdaroğlu'ndan Beyaz'a: Niye özür diliyorsun?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Beyaz Show programına katılan bir izleyicinin kullandığı ifadeler nedeniyle özür dileyen sunucu Beyazıt Öztürk'e tepki gösterdi, "Niye özür diliyorsun? Yürek yok mu sende, cesaret yok mu?" dedi.

Konular: Türkiye
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'de düzenlenen grup toplantısına katılıp konuşma yaptı. [Fotoğraf: AA]

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show programına katılan bir izleyicinin kullandığı ifadeler nedeniyle sunucu Beyazıt Öztürk'ün özür dilemesini eleştirdi.

CHP lideri, "Bir televizyon programında kadın öğretmen çıkıp 'Çocuklar öldürülmesin' diyor, programı yapan sanatçı arkadaş özür üzerine özür diliyor. Niye özür diliyorsun? Yürek yok mu sende, cesaret yok mu? Kimi üzdün, üzsen üzsen çocuk katillerini üzersin, bırak da üzülsünler. Ne zaman çocuklar öldürülmesin demek terör propagandası oldu? Şimdi o savcıya sormak istiyorum; şehirleri terör örgütü silah deposu haline getirirken valilere dokunmayın talimatı verenlere neden soruşturma açmıyorsun?" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Son 5 ayda 58 çocuk öldü. Çocukların, kadınların, sivillerin ölmesini istemeyiz. Şehitlerimiz geliyor, içimiz kan ağlıyor. Şehitlerimize 'kelle' dediklerini unuttuğumuzu mu sanıyorlar?" diye de ekledi.

Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show programına katılan bir izleyicinin kullandığı ifadeler nedeniyle sunucu Beyazıt Öztürk, program sorumlusu ve canlı yayına bağlanan kişi hakkında 'terör örgütü propagandası yaptıkları' iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

"Bu hükümet, ülkeyi yönetemiyor"

Kemal Kılıçdaroğlu, Sultanahmet'teki saldırıyla ilgili değerlendirmesinde, "Turizmin kalbinde, Sultanahmet'te bomba patlayacak, siz hiçbir önlem almayacaksınız. Sonra ne yapacaksınız? Ambulans gitmeden yayın yasağı getireceksiniz. Bu hükümet, ülkeyi yönetemiyor" dedi.

"Milletten neyi gizleyeceksiniz?" diye soran CHP lideri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a da tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, "Nerede senin istihbaratın? Bizi dinlemekten teröristleri dinlemeye fırsat bulamıyorlar. Pat gene bizim diktatör bozuntusu konuşmuş. Bu ülkenin bir başbakanı var, bırak başbakan konuşsun. Bir Anadolu Ajansı var patlama haberini yapmıyor, yayın yasağını haber yapıyor" diye devam etti.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;