Antalya'nın Kaş ilçesinde 2015 yılında düzenlenen Serbest Dalış Paletli Sabit Ağırlık ve Küp Apnea Türkiye Şampiyonası'nda küp apnea dalında 149,8 metrelik dalışıyla Türkiye rekoru kıran 43 yaşındaki milli sporcu, İstanbul Akvaryum'da, köpek balıklarının da bulunduğu tankta günlük yaşantıdan kesitleri içeren 5 dakikalık bir gösteri gerçekleştirdi.

Şampiyon sporcu, 6800 metreküp su bulunan ana tankta gerçekleştirdiği gösteride, kitap okudu, yoga hareketleri yaptı ve voleybol oynadı.

Günlük yaşamda sporun önemine dikkati çekmek istediklerini vurgulayan Erken, "Spor yaşamın içinde olmalı. Türkiye'de su sporlarının hızla geliştiği bir dönemdeyiz. Bizler de milli sporcular olarak sahada görev yapıyoruz. Az bilinen serbest dalışa da dikkati çekmek istiyoruz. Burada olmaktan ve bu etkinlik içinde yer almaktan dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

Dünya şampiyonlarında da iki üçüncülüğü bulunduğunu anlatan milli sporcu Erken, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Gençlere örnek bir yaşam mirası bırakmak, rol model olmak anlamında bir misyon üstlendiğimi düşünüyorum. Federasyon tarafından planlanan yarışlara katılıyorum. Bunun için çalışmalarım devam ediyor. Bunun yanı sıra bireysel bir rekor için Guinness'e başvurumu yaptım. Nisan ayının sonlarına doğru bur rekoru gerçekleştirmeyi planlıyoruz."

Kaynak: AA