Diğer Sporlar

Köpek balığı eşliğinde kahve keyfi

Tüpsüz serbest dalış küp apnea Türkiye rekortmeni Birgül Erken, dalış sporuna dikkat çekmek amacıyla, akvaryumda gösteri yaptı.

Konular: Spor
Erken'in Dünya şampiyonlarında da iki üçüncülüğü var [AA]

Antalya'nın Kaş ilçesinde 2015 yılında düzenlenen Serbest Dalış Paletli Sabit Ağırlık ve Küp Apnea Türkiye Şampiyonası'nda küp apnea dalında 149,8 metrelik dalışıyla Türkiye rekoru kıran 43 yaşındaki milli sporcu, İstanbul Akvaryum'da, köpek balıklarının da bulunduğu tankta günlük yaşantıdan kesitleri içeren 5 dakikalık bir gösteri gerçekleştirdi.

Şampiyon sporcu, 6800 metreküp su bulunan ana tankta gerçekleştirdiği gösteride, kitap okudu, yoga hareketleri yaptı ve voleybol oynadı.

Günlük yaşamda sporun önemine dikkati çekmek istediklerini vurgulayan Erken, "Spor yaşamın içinde olmalı. Türkiye'de su sporlarının hızla geliştiği bir dönemdeyiz. Bizler de milli sporcular olarak sahada görev yapıyoruz. Az bilinen serbest dalışa da dikkati çekmek istiyoruz. Burada olmaktan ve bu etkinlik içinde yer almaktan dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

Dünya şampiyonlarında da iki üçüncülüğü bulunduğunu anlatan milli sporcu Erken, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Gençlere örnek bir yaşam mirası bırakmak, rol model olmak anlamında bir misyon üstlendiğimi düşünüyorum. Federasyon tarafından planlanan yarışlara katılıyorum. Bunun için çalışmalarım devam ediyor. Bunun yanı sıra bireysel bir rekor için Guinness'e başvurumu yaptım. Nisan ayının sonlarına doğru bur rekoru gerçekleştirmeyi planlıyoruz."

Kaynak: AA
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;