Türkiye

Korucunun öldürülmesini PKK üstlendi

Bitlis'in Çeltikli köyünde iki aydır kayıp olan ve hafta sonunda ölü bulunan köy korucusunun öldürülmesini PKK üstlendi.

Bitlis'te geçici köy korucusunun cesedinin bulunmasıyla ilgili geniş soruşturma başlatıldı. [Fotoğraf: AA]

PKK'ya yakın Fırat Haber Ajansı, saldırının PKK tarafından üstlenildiğini duyurdu. Haber ajansına göre, 2012 yılında Nihat Çaprak, 16 PKK'lının öldürüldüğü operasyonda görev almıştı.

İki aydır kayıp olan Nihat Çaprak'ın cesedi hafta sonunda bir ihbar üzerine güvenlik güçleri tarafından Bitlis'te Hizan-Tatvan yolu yakınında bulunmuştu. Yolun Güzeldere mevkiinde telefon direğine asılı erkek cesedinin, Çeltikli köyünde geçici köy korucusu olarak görev yapan 6 çocuk babası Nihat Çaprak'a ait olduğu tespit edilmişti. 

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;