Deprem

Manisa'da art arda depremler

Merkez üssü Manisa'nın Selendi ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süre Şehzadeler ilçesinde de yine 4.9 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi ve çevre illerden de hissedildi.

Konular: Deprem, Türkiye
[Fotoğraf: AA]

Merkez üssü Manisa'nın Selendi ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) tespitine göre, deprem saat 16.09'da gerçekleşti. Depremin 8,81 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi. 

17:12'de merkez üssü Şehzadeler ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde yer sarsıntısı daha kaydedildi. Depremin 6,92 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Her iki deprem de çevre illerden de hissedildi.

Kaynak: AA, DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;