Bilim-Teknoloji

Masumiyet Müzesi internette

Orhan Pamuk’un aynı isimli romanından uyarlanarak hayata geçirilen Masumiyet Müzesi Google’ın sanal müzeler projesine dahil oldu.

Konular: Bilim-Teknoloji
Google'ın sanal müze projesinde Türkiye'den 7 müze yer alıyor
Google'ın sanal müze projesinde Türkiye'den 7 müze yer alıyor

Google Kültür Enstitüsü projesi kapsamında internet üzerinden gezilebilen sergilere Masumiyet Müzesi de eklendi. İsteyen herkes Google’ın bu hizmeti sayesinde müzeye gitmeden sanal olarak gezebilecek. 

Orhan Pamuk’un 2008 yılında yayınladığı aynı isimli romanından hayata geçirilen Masumiyet Müzesi, artık internet üzerinden de ziyaret edilebiliyor. Müze, Google’ın müzeleri online olarak ziyaret etme imkânı sunan projesine dahil oldu. Türkiye’den 7 müzenin yer aldığı proje sayesinde internet üzerinden sergi ve eserler hakkında bilgi alınabiliyor. 

2012 yılında açılan müzede kitapta anlatılan konularla ilgili bilgiler ve eserler bulunuyor. Müzede sergilenen kurgusal eserlerin neredeyse tamamı internet üzerinden de görüntülenebiliyor. Ayrıca müzeyle ilgili detaylı bilgiler ve harita üzerinde nerede olduğu gibi veriler de sanal sergi üzerinden erişilebiliyor. Müzeyi internet üzerinden Google’ın sayfaları yardımı ile gezilebiliyor. 

Kaynak: Google ve Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;