Barcelona

Messi'nin pasaportunu paylaşan polise ceza geliyor

Dubai'de bir polis, ödül töreni için ülkeye gelen Lionel Messi'nin pasaportunun videosunu çekti ve sosyal medyada yayınladı. Bunun üzerine Dubaili polise en az 6 ay hapis cezası verilmesi bekleniyor.

Messi törende Yıln Futbolcusu ödülünü aldı. [Getty Images]

Lionel Messi, yedincisi düzenlenen Globe Futbol Ödülleri için Dubai'ye gitti. Havalimanında Birleşik Arap Emirlikli bir polis memuru, Arjantinli ünlü futbolcuyla fotoğraf çektirmek istedi. Daha sonra da pasaport kontrolüne geçildi. Messi'nin pasaportunu orada unuttuğunu gören polis hemen telefonuna davrandı ve kısa süre içinde pasaportun videosunu çekti. Bunu da Snapchat platformunda paylaştı ve şöyle yazdı:

"Bu Messi'nin pasaportu. O şu an Dubai'de. Şimdi ne yapmalıyım? Pasaportu yakmalı mıyım yoksa geri mi koymalıyım? Tamam tamam gidebilirsiniz"

Gulf News'a konuşan polis bu davranışının da yanlış olduğunu ifade etti.

Bunun üzerine polis memuru 6 ay ceza ile karşı karşıya. Polis aynı zamanda 500 bin dirhem yani 136 bin dolar da para cezasına çarptırılabilir.

Kararın gelecek hafta açıklanması bekleniyor.

Kaynak: AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;