2015 Genel Seçimi

MHP MYK toplandı

MHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin başkanlığında yapıldı. MYK, koalisyon görüşmeleri için Bahçeli'ye tam yetki verdi.

Mahkeme MHP ile ilgili kararını kurultaya gidilmesi yönünde verdi. [Fotoğraf: AA]

MHP Genel Merkezi'nde saat 14:00'te başlayan olağanüstü toplantı basına kapalı yapıldı ve bir saat sürdü. MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), AK Parti ile yapılacak koalisyon görüşmeleri konusunda Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye tam yetki verdi.

Bahçeli, toplantının açılışında bir konuşma yaparak süreci değerlendirdi.

Daha sonra MYK üyelerinin görüşlerine başvuran Bahçeli, ilkeler çerçevesinde AK Parti ile görüşüleceğini, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun getireceği teklifleri de görmek istediklerini anlattı.

Bahçeli, olası bir erken seçim konusunda da teşkilâtları uyararak, partilere ve halka MHP'nin aldığı kararların MYK üyelerince anlatılmasını istedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 17 Ağustos Pazartesi günü MHP Genel Başkanı Bahçeli ile koalisyon görüşmeleri kapsamında bir araya geleceğinin netleşmesinin ardından partinin MYK'sı toplantıya çağrılmıştı.

Pazartesi günü AK Parti ile görüşecek olan MHP lideri Devlet Bahçeli, "CHP ve AKP'nin koalisyon için yeniden görüşmesi gerektiğini; ancak taraflar yanaşmıyorsa, MHP'nin ilke ve şartlarının kabulü halinde koalisyona gireceğini" söylemişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;