Türkiye

Milli futbolcudan bomba tehdidi

THY'nin İstanbul-Tiflis seferini yapacak uçağında saatini göstererek "Bomba var" diyen yolcu, Gürcistan Ümit Milli Takımı futbolcusu çıktı. Yolcular başka bir uçağa aktarıldı.

Konular: Türkiye
Özel Harekat ekiplerinin gözaltına aldığı I. B. Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. [Fotoğraf: DHA]

Türk Hava Yolları'na ait İstanbul-Tiflis seferini yapacak olan uçak, Gürcistan uyruklu olduğu öğrenilen 16 yaşındaki I. B. kolundaki saati gösterip "Bomba var" deyince havaalanında kaldı. Uçağa gelen Özel Harekât ekiplerinin gözaltına aldığı gencin Gürcistan Ümit Milli Takımı'nın gelecek vaat eden futbolcularından biri olduğu anlaşıldı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan TSİ 13.10'da Tiflis'e uçması planlanan uçak park pozisyonuna çekildi. Polis ekiplerinin çağrılmasının ardından uçaktaki 120 yolcu tahliye edildi. 

Yolcular, 16.45'te THY'ye ait başka bir uçakla Tiflis'e hareket etti.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;