Kültür-Sanat

Montreal'de 'Misafir'

Yönetmen Mehmet Eryılmaz'ın yazıp yönettiği yeni filmi "Misafir", dünya prömiyerini, Montreal Film Festivali'nde yapacak. Ayrıca film, festialde yarışacak dokuz film arasına seçildi.

Konular: Kültür-Sanat
Film, ölüm döşeğindeki annesiyle helalleşmek için memleketine gelen 'Nur'un hikayesini anlatıyor.

İlk filmi “Hazan Mevsimi – Bir Panayır Hikayesi”nin yanı sıra dramatik belgesel filmlere de imza atan Mehmet Eryılmaz; kendisinin yazıp yönettiği ikinci uzun metraj filmi “Misafir” ile 36. Montreal Dünya Film Festivali’nin Dünya Yarışması bölümünde yarışıyor. Festivalde yarışmak için seçilen dokuz filmin arasında yer alan Misafir, Mehmet Eryılmaz'ın ikinci uzun metraj çalışması.

'Misafir', 27 Ağustos – 7 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek festivalde aynı zamanda dünya prömiyerini yapacak. Majid Majidi’nin merak edilen filmi 'Muhammed'in, festivalin açılış filmi olarak seçilmesi de dünya sinemacılarının dikkatini Montreal’e çekiyor.

Başrollerinde Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu, Hale Akınlı, Ersin Umut Güler ve çocuk oyuncu Melek Çınar'ın yer aldığı film anne-kız ilişkisine odaklanıyor. Aile içi cinsel taciz meselesinin alt hikaye olarak işlendiği filmde, büyük bir trajediden yeni ve umutlu bir atmosfer yaratılıyor. Yıllar evvel baba evinden kovulan Nur, on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alınca geri döner ve onunla dünya gözüyle helalleşmek ister.


Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;