Türkiye

Nişantaşı'nda 'terör' operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah saatlerinde Nişantaşı'ndaki operasyonda gözaltına aldığı kadın serbest bırakıldı.

Konular: Türkiye

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saat 05.30 sıralarında önceden belirlenen bazı adreslere eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında; Şişli, Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak üzerinde bulunan 6 katlı bir apartmana gelen Özel Tim, ellerindeki uzun namlulu silahlarla binaya girdi.

Binanın en üst katındaki dairede yaklaşık 1.5 saat inceleme yapan polis, bir kadını gözaltına aldı.

Polis, bir turizm firmasında çalışan Leyla Ş. ile Sultanahmet'teki saldırıyı düzenleyen canlı bomba Nabil Fadlı arasında görüşme yapıldığını tespit etmişti.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre gözaltına alınan turizmci Leyla Ş., geçen hafta iş için gittiği Kapadokya'dan 8 Ocak Cuma gecesi uçakla İstanbul'a döndü. Telefonunun olmadığını fark eden Leyla Ş.,'nin hattını 11 Ocak Pazartesi günü kapattığını söylediği öğrenildi.

Turizmci Leyla Ş., Nevşehir ve İstanbul'da kullandığı taksilerden aldığı faturalar ve komşularının verdiği ifade doğrultusunda telefonunu kaybettiğini ispat etmesi üzerine serbest bırakıldı.

TEM ekipleri cep telefonunun kaybolduğu noktayı ve canlı bomba Nabil Fadlı'nın telefona nasıl ulaştığını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;