ABD

Obama’nın favorisi Michael Jordan

ABD Başkanı Barack Obama, "Başkan’a sorun" (AskPOTUS) hashtag'i ile Twitter’da soruları yanıtladı. Obama'nın NBA'deki favorisi Michael Jordan. Başkanlığının en önemli anıysa "Obamacare"in Kongre'den geçtiği gece.

Konular: ABD, Spor, Basketbol
ABD Başkanı Barack Obama [Fotoğraf: Getty / Arşiv]

ABD Başkanı Barack Obama, Louisiana eyaletinde bir okulda katıldığı etkinliğin ardından kişisel Twitter hesabı POTUS’tan sorulara yanıt verdi. Obama, ABD basketbol ligi NBA'in efsane oyuncuları arasında Micheal Jordan’ı favorisi olarak gösterdi. Basketbol ikonları Michael Jordan, LeBron James ve Kobe Bryant’ın arasından hangisini tercih ettiğinin sorulması üzerine Obama, "Hepsini beğeniyorum ama Chicago Bulls hayranı olarak Michael Jordan diyorum" karşılığını verdi.

İslâm karşıtlığı sorusu

Obama, ABD’de İslâm karşıtlığının nasıl sona erdirileceğine ilişkin bir soruya da şu yanıtı verdi:

"Amerikalıların büyük çoğunluğu çeşitlilik ve dini çoğulculuğun bizim en güçlü yönlerimizden olduğunun farkında. Diğerlerinin ve kendimizin özgürlüğünü korumak için önyargıya ve basmakalıp fikirlere hep birlikte karşı çıkmalıyız."

En önemli an neydi?

Bu yıl görev süresi sona erecek olan Başkan Obama’ya, başkanlığı döneminde kendisi için en önemli anın ne olduğu da soruldu. Obama, ülkede uzun zamandır siyasi tartışmanın odağında yer alan ve kamuoyunda "Obamacare" olarak bilinen Hesaplı Sağlık Hizmetleri Yasası’nın Kongre’den geçtiği geceyi başkanlığının en önemli anı olarak nitelendirdi. Obama, "Hesaplı Sağlık Hizmetleri Yasası’nın geçtiği geceydi. Truman balkonunda bunun gerçekleşmesini sağlayan tüm çalışanlarla ayaktaydık. Milyonlarca insana yardım ettiğimizi biliyorduk" yanıtını verdi.

Sağlık hizmetlerinin niçin hâlâ pahalı olduğuna yönelik bir soruya ise Obama, yasayla birlikte sağlık hizmetlerindeki enflasyonun son yıllarda en düşük seviyeye düştüğünü ancak maliyetlerin, yüksek sigorta primleriyle çalışanlara yüklendiğini vurguladı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;