Türkiye

Okulların eksiklerini bir bir gideriyorlar

Karabük Safranbolu'da yaşayan beş kadın arkadaş, ilçedeki okulların eksiklerini gönüllü olarak bir bir gideriyor.

Konular: Türkiye

Ergül Sönmez, Gül Canbulat, Elif Köse, Rana Altan ve Gökçe Aydın...  Karabük Safranbolu'da yaşayan işletmeci, emekli, ressam, mimar ve doktor beş kadın arkadaş, ilçedeki okulların eksiklerini gönüllü olarak bir bir gideriyor. 

Öğrencilerin daha güzel ortamlarda eğitim görebilmelerini sağlamayı amaçlayan kadınlar, son olarak bir ilkokulun sınıfları ve yemekhanesinin bakım işini üstlendi. Sınıfların ihtiyaçlarının listesini çıkaran gönüllü kadınlar, hem kendi imkanlarını kullanarak hem de Safranbolu ve Karabük'teki esnaflardan destek toplayarak kolları sıvadı. 

Sınıfların duvarlarına balık ve çeşitli su altı hayvanları çizen beş kadın, daha sonra zeminleri yeniledi, okulun yemekhanesinde onarıma ihtiyaç duyan bölümlerde çalışma yaptı.

"Dünyalarını zenginleştirecek bir sınıf hazırlamaya çalıştık"

Ergül Sönmez, tamamen kendi emekleriyle tamamladıkları yenileme ve bakım çalışmalarının amacını şöyle anlattı: 

"Sınıfımızı boyadık, döşemeleri yaptık, yemekhanenin döşemeleri ve masaları yenilendi. Burada derse girecek çocuklarımızın neşeli, keyifli, görsel olarak dünyalarını zenginleştirecek sınıf hazırlamaya çalıştık."

Forma ve top yardımından ağız ve diş sağlığına

Daha önce de Ovacuma İlkokulu kız futbol takımına forma, top gibi yardımda bulunan ve aynı okula bilgisayar desteği verip, öğrencilere ağız ve diş sağlığı bakımı yaptıran kadın arkadaşların bir sonraki hedefi ilkokullarda velilere yönelik meme kanseri semineri düzenlemek ve çocukların ağız diş sağlığı bakımını yaptırmak. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;