Avrupa

Öldürülen editör Al Jazeera'ye konuşmuştu

Paris'teki saldırıda ölen Charlie Hebdo'nun genel yayın yönetmeni Stephane Charbonnier 2012 yılında Al Jazeera'ye tepki gören karikatürlerle ilgili konuşmuştu.

Konular: Fransa, Avrupa

stephane charbonnier paris'te charlie hebdo adlı karikatür dergisine düzenlenen saldırıda ölen isimlerden biri. derginin genel yayın yönetmeni charbonnier, 2011 yılında yayımlanan ve büyük tartışma yaratan hz. muhammed çizimleriyle ilgili olarak 2012 yılında al jazeera'ye bir röportaj vermişti.

charbonnier 20 yıldan bu yana çalıştığı kurumda gündemi çizimlerle yorumladıklarını anlatırken, "20 yıldan uzun süredir bir sürü farklı konuda "provokatif" davranıyoruz" demiş, fransa'daki yasalara uyduklarının altını çizmişti. 

kaynak: al jazeera

 

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;