Eğitim

ÖSYM'den kısa cevaplı soru örnekleri

Bu yıl üniversiteye girişte LYS'de ilk kez sorulacak kısa cevaplı soru örneklerini, ÖSYM internet sitesinden yayınladı. Sınavda sorulacak toplam 15 açık uçlu soru için her branştan örnekler verildi.

Konular: Türkiye, Eğitim
[Fotoğraf: AA]

Üniversiteye girişte uygulanan ikinci sınav olan Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS), bu yıl ilk kez sorulacak kısa cevaplı soru örnekleri tanıtıldı. ÖSYM, sınavda sorulacak toplam 15 açık uçlu sorunun nasıl olacağı, cevaplarının nasıl kodlanacağını gösteren örnekleri paylaştı. Örneklerden bazıları şöyle:

Örneklerin tamamına ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabilir.

Kaynak: ÖSYM

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;