Türkiye

Özgecan'ın annesinden Erdoğan'a mesaj

Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a matemin simgesi siyah başörtüsü gönderdi. Aslan Erdoğan'a "Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek" mesajı gönderdi. Kaynaklar Özgecan'ın annesinin başörtüsünü ve mesajını bir aracı ile ilettiğini belirtti.

Konular: Türkiye
erdoğan afad

Mersin'de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, "Bizzat davanın takipçisi olacağım" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a matemin simgesi siyah başörtüsü ile bir mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre anne Aslan, bir aracı ile Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde AFAD lojistik depolarının açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştı. Erdoğan'a gösterdiği ilgi dolayısıyla teşekkür etti. Bir kutu içerisinde siyah başörtüsü gönderen Aslan bunun yanında şu mesajın iletilmesini istedi:

"Olayın faillerinin en ağır biçimde cezalandırılacağından eminiz. Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek. İnşallah o vakit, beyaz başörtümüzle sizleri bizzat ziyaret edeceğiz."  

Aracı AK Partili Dalgıç

Aljazeera, Özgecan'ın ailesinden Erdoğan'a mesajı getiren aracının, Mersinli iş kadını, AK Parti Kadın Kolları üyesi Hediye Dalgıç olduğunu öğrendi.

Aljazeera'nin ulaştığı Dalgıç, anne Songül Aslan'ın 'adaletin yerini bulması'ndan kastının davanın sonuçlanması olduğunu, ondan sonra Erdoğan'ı ziyaret etmek istediğini aktardı. Dalgıç, Cumhurbaşkanı'nın anneye istediği zaman gelebileceği mesajını gönderdiğini söyledi. 

Erdoğan'ın mesaja cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine gönderilen başörtüsü ve mesaja AFAD lojistik depolarının açılış töreninde kürsüden cevap verdi. Erdoğan, "Bugün gönderdikleri siyah başörtülerini de aldım, bunun mesajını da buradan vermek istiyorum. İnşallah o mesaj beyaz başörtüleriyle devam eder" dedi. 

Erdoğan Salı günü muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada bizzat davanın takipçisi olacağını söylemişti.

Erdoğan o toplantıda şunları söyledi: 

"Bu alçaklığın, bu canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandı. İnşallah hak ettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Özellikle karar mekanizmalarının büyük çoğunluğunu oluşturan beyefendilere sesleniyorum. Bu olay hepimizin kızının başına gelebilirdi. Bu konuyu bu hassasiyetle sizler, bizler sahiplenmedikçe gerçek bir iyileşme mümkün olmayacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Salı günü ayrıca Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile konu hakkında görüştü.

Kaynak: Al Jazeera

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;