Türkiye - Rusya ilişkileri

Pegasus ve Onur Air Rusya'ya uçamıyor

Rusya'nın personeline vize vermemesi üzerine Pegasus ve Onur Air Havayolları, bu ülkeye gidiş ve dönüş uçuşlarını 13 Ocak'a kadar askıya aldığını açıkladı.

Pegasus Havayolları, çalışanlarına vize vermeyen Rusya’ya gidiş ve Rusya'dan dönüş uçuşlarının 13 Ocak’a kadar askıya alındığını açıkladı. Türk hava sahasını ihlâl eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya, bazı Türk şirketlerine yönelik yaptırımlar uyguladı.

Onur Air de Rusya'nın Nalçik kentine yaptığı seferleri, aynı gerekçelerle 14 Ocak'a kadar durdurduğunu belirtti.

Türk Hava Yolları adına Reuters’e konuşan bir sözcü ise THY personelinin Rusya’dan vize aldığını ve uçuşlarda herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

Kaynak: Reuters, AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;