PKK

PKK saldırıları: 4 şehit 6 yaralı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ve Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 güvenlik görevlisi şehit oldu. Sur’da bombalı tuzakla şehit olan polis Kenan Ardıç geçici görevle Sur'a gelmişti ve şehit olduğu gün doğum günüydü.

Konular: PKK, Türkiye
[Fotoğraf: AA]

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ve Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 güvenlik görevlisi şehit oldu.  Sur’da bombalı tuzakla şehit olan polis Kenan Ardıç geçici görevle Sur'a gelmişti ve şehit olduğu gün doğum günüydü.  Polis memuru Kenan Ardıç'ın şehit olduğu gün 28. doğum günüydü.

Cizre'de roketatarlı saldırı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 14 Aralık'ta ilen edilen sokağa çıkma yasağının ardından, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, yollara tuzaklanan el yapımı patlayıcıların ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan, "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonu sırasında PKK'lılarca güvenlik güçlerine roketatarla gerçekleştirilen saldırıda 1 polis şehit oldu, 5 polis yaralandı.

Yaralanan polis memurları Şırnak Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Bölgede geniş çaplı operasyon devam ediyor.

Öğle saatlerinde de PKK'lıların saldırısında Tank Bakım Astsubay Kıdemli Çavuş Abdulkadir Öner şehit oldu

Sur'da bombalı saldırı

Şehit Ardıç ve 2 yaşındaki oğlu Egemen.
[[Fotoğraf: DHA]]

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde gece PKK'lıların, önceden tuzakladıkları bombayı patlatmaları sonucu yaralanan 3 asker, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Askerlerden biri, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamazken, 2 askerin tedavisi sürüyor.

Sur ilçesinin Fatihpaşa Mahallesi'nde el yapımı patlayıcı sabah saatlerinde bir polisi şehit etti, bir polisi de yaraladı. Tedavi altına alınan polis memuru akşam saatlerinde kurtarılamayarak şehit düştü. Şehitlerden Kenan Polis Ardıç doğum gününde şehit düştü. 2 yaşında Egemen adında bir oğlu olan Ardıç, 2012’den beri Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapıyordu ve bir süre önce geçici görevle Diyarbakır’a gitmişti.

Sur İlçesi'nde operasyonlar devam ederken, bir evde yapılan aramada PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi. Bu konuda Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Sur İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı Ziya Gökalp Mahallesi'nde BTÖ mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen bir ikamette arama yapılmıştır. Yapılan aramalarda, 1 roketatar silahı, 3 anti personel roketatar mühimmatı, 1 anti tank roketatar mühimmatı, 4 roketatar mühimmatına ait sevk motorları, 30 elektrikli kapsül, halkı provoke etmeye yönelik bastırılmış çok sayıda el broşürü ele geçirilmiştir. Bahse konu adreste gerekli incelemeler yapılmış olup, materyaller muhafaza altına alınmış ve konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir"

Kaynak: AA, DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;