Türkiye

PKK'nın gençlik örgütünden 11 kişi tutuklandı

Erzincan'da PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'ne (YDG-H) üye oldukları iddiasıyla geçen Cuma günü gözaltına alınan 14 kişiden 11'i tutuklandı.

Konular: Türkiye

terörle mücadele şube müdürlüğü ekipleri erzincan'da geçen cuma günü sabaha karşı birçok eve eş zamanlı baskın düzenlemişti.

güvenlik şube ve çevik kuvvet ekiplerinin de destek verdiği operasyonda pkk'nın gençlik yapılanması ydg-h üyesi olduğu iddia edilen 14 kişi gözaltına alınmıştı. operasyonda bazı dijital dokümana da el konmuştu.

mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 6'sı kadın 11'i kişinin tutuklanmasına karar verildi. kalan üç kişi için denetimli serbestlik uygulandı. şüphelilerin farklı zamanlarda 'provokatif eylemlerde' bulunduğu öne sürülüyor.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;