Bilim-Teknoloji

Pokemon arayanlara çay ve su ücretsiz

Eskişehir'de, "Pokemon Go" adlı oyununu oynayanlara Tepebaşı İlçe Belediyesi'nin gençlik merkezlerinde ücretsiz çay ve su ikrâm ediliyor.

Konular: Bilim-Teknoloji

eskişehir'de, bir çizgi filmden uyarlanan "pokemon go" adlı artırılmış sanal gerçeklik oyununda kentin çeşitli yerlerinde cep telefonu aracılığıyla "pokemon" ararken yolu tepebaşı ilçe belediyesi'nin gençlik merkezlerine düşenlere ücretsiz çay ve su ikrâm ediliyor.

tepebaşı belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belediye, dijital oyunseverleri dışarı çıkmaya, gezmeye ve sosyalleşmeye çağıran "pokemon go" oyunuyla ilgili twitter'dan #pokemongo hastagiyle duyuru yaparak gençlere çağrıda bulundu.

twitter aracılığıyla duyuruyu takip eden oyunseverler, tepebaşı belediyesi 19 mayıs gençlik merkezi'ne giderek, ücretsiz su ve çay ikrâmından yararlandı.

pokemon go, arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak ios ve android cihazlar için geliştirilen ve gerçek dünya üzerinde fiziksel olarak oynanan konum tabanlı bir mobil oyun.

niantic (google) ve the pokemon company tarafından geliştirilen oyun, 6 temmuz 2016'da ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

çizgi filmin orijinalinde olduğu gibi, oyununda da pokemon karakterlerini yakalama, eğitme, takas etme, karşılıklı savaştırma gibi fonksiyonlar var.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;