Bilim-Teknoloji

Polis Google'ın sürücüsüz aracını çevirdi

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde test sürüşü yapan Google'ın sürücüsüz aracı, çok yavaş gittiği gerekçesiyle polisler tarafından durduruldu. Google yaptığı açıklamada, "Çok yavaş sürmek mi? Eminiz insanlar bu nedenden dolayı polisler tarafından bu kadar sık durdurulmuyordur'' dedi.

Konular: Bilim-Teknoloji
[Fotoğraf: Zandr Milewski / Facebook]

Google'ın bir süredir ABD'nin Kaliforniya eyaletinde test sürüşü yaptırdığı sürücüsüz araçlarından biri  Mountain View'da trafik polisleri tarafından çok yavaş gittiği gerekçesiyle durduruldu. 

Olay, Zandr Milewski isimli bir Facebook kullanıcısının sürücüsüz aracın polisler tarafından kenara çekildiği anı gösteren fotoğrafı paylaşmasıyla duyuldu. 

Presented without comment.Image ©2015 Aleksandr Milewski

Posted by Zandr Milewski on Thursday, November 12, 2015

Milewski, kendi paylaşımına yaptığı bir yorumda paylaştığı fotoğrafa açıklık getirerek, arabanın içerisinde oturan kişiyle konuştuğunu ve polislerin aracı neden çok yavaş gittiğini sormak için durduğunu belirtti. 

Olayın ardından açıklama yapan Google, "Çok yavaş sürmek mi? Eminiz insanlar bu nedenden dolayı polisler tarafından bu kadar sık durdurulmuyordur'' dedi. 

Aracın neden yavaş gittiğini merak eden polislere de yanıt veren Google, güvenlik nedenlerinden dolayı aracın hızının saatte yaklaşık 40 kilometre ile sınırlı olduğunu belirtti. ''Araçlarımızın sokaklarda korkunç bir şekilde değil arkadaşça var olmasını istiyoruz'' diyen Google, şimdiye kadar hiç bir aracının trafik cezası almadığını vurguladı. 

Kaynak: Fusion, Google

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;