FIFA

Rusya Blatter ve Platini'yi davet edecek

2018 Dünya Kupası'nın ev sahibi Rusya, 8'er yıl futboldan men cezası alan FIFA Başkanı Sepp Blatter ve UEFA Başkanı Michel Platini'yi kupa için davet edeceğini açıkladı.

Konular: Spor, Futbol
[Fotoğraf: Getty Images]

Bilgiyi Rusya Spor Bakanı Vitaly Mutko verdi. R-Sport Ajansı'na konuşan Mutko, yolsuzluk iddiaları nedenile sekizer yıl men cezası bulunan futbolun iki büyük patronunun Dünya Kupası için Rusya'ya davet edileceğini bildirdi.

Hem Blatter hem de Platini cezalı olsa da futbol maçlarını takip edebiliyor.

Mutko "Yasaklar futbolda onları birçok yönden cezalandırıyor ama şimdi Michel Platini gibi bir olağanüstü oyuncu nasıl bir futbol maçına gidemez?' Biz onları davet edeceğiz. Bunda bir problem görmüyoruz' değerlendirmesinde bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Blatter'i 'çok saygıdeğer bir kişilik' olarak değerlendirmiş ve İsviçreli futbol adamının global futbol için çok şeyler yaptığını ifade etmişti.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;