PKK

Şehit baba ve kızı uğurlandı

Çınar ilçesindeki PKK saldırısında şehit olan polis memuru Mehmet Çiftçi ve 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem için Diyarbakır'da tören düzenlendi.

Konular: PKK, Türkiye
[Fotoğraf: Abdülkadir Konuksever / Al Jazeera]

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğündeki törende Çınar ilçesindeki PKK saldırısında şehit olan 29 yaşındaki şehit polis memuru Mehmet Çiftçi ve 4 yaşındaki kızı Mevlüde İrem Çiftçi Türk bayrağına sarılı naaşları, meslektaşlarının omuzlarında katafalka taşındı. Daha sonra şehidin öz geçmişi okundu ve dua edildi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alaattin Akman, bu saldırının izahının olmadığını belirek şunları söyledi:
"Beşiğinde uyuyan bebekleri, evinde istirahat eden meslektaşlarımız ve aileleri ile evinde bulunan sivil vatandaşları hedef gözetmeksizin katletmek, bölücü terör örgütü mensuplarının insanlıktan nasibini almamış yüzünü göstermektedir. Örgütün yapmış olduğu bütün katliamlarda akıttığı kanda, terör örgütüne doğrudan ya da dolaylı destek veren her kesimin payı vardır. Kundakta şehit ettiğiniz bebeklerin kanı iki cihanda yakanıza yapışacaktır."

[[Fotoğraf: Abdülkadir Konuksever / Al Jazeera]]

Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, AK Parti milletvekilleri, şehidin ağabeyi Yusuf ve kardeşi Mevlüt Çiftçi, kayınbabası Zarif ve kayınvalidesi Kamile Sönmez ile vatandaşlar katıldı.

Şehit baba ve kızının cenazeleri, törenin ardından defnedilmek üzere Hatay'a gönderildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;