Türkiye

Sesini beğenmediği müezzini şikâyet etti

Kırklareli'de bir kişi, sesini beğenmediği müezzinin yerine yenisinin atanması için TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurdu. Komisyon, "Herhangi bir işlem yapılamaz" diye cevap verdi.

Konular: Türkiye
Valilik, müezzinin görev yerinin değiştirilmesinin mümkün olmadığını ifade etti. [Fotoğraf: AA-Arşiv]

Mustafa Alp isimli kişi, Kırklareli'nin Babaeski ilçesindeki bir camide görev alan müezzinin sesinin net ve anlaşılır olmadığını belirterek, yeni bir müezzin atanmasına ilişkin TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvuruda bulundu. Alp'in başvurusunu inceleyen komisyon, Kırklareli Valiliği'nden konuyla ilgili bilgi istedi.

Valilik tarafından komisyona gönderilen yazıda, dilekçe sahibi Mustafa Alp'in, 24 Haziran 2014 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı'na ve 11 Ağustos 2014 tarihinde Babaeski İlçe Kaymakamlığı'na aynı dilekçe ile başvurduğu, şikayet etmiş olduğu konuların Babaeski Kaymakamlığı'nca yerinde incelendiği ifade edildi.

Komisyon, sesini beğenmediği müezzinin yerine yenisinin atanmasını isteyen başvuruyla ilgili, valiliğin, "bireysel olarak ezanları çok net anlamadığı gerekçesi ile müezzin-kayyımın görev yerinin değiştirilmesinin yasal anlamda mümkün olmadığı" cevabının verildiğini belirterek, başka bir işlem yapılamayacağı yönünde karar aldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;