IŞİD

Sınırda 5 IŞİD üyesi öldürüldü

Gaziantep'in Karkamış ilçesi Suriye sınır hattında mayın tespit ve temizleme çalışması yapan askerlere ateş açan IŞİD'e ait pikap Türk askerinin karşı ateşiyle imha edildi. Araçtaki 5 IŞİD üyesi öldürüldü.

Gaziantep'in Karkamış ilçesi Suriye sınırında mayın temizleme çalışması yapan askerlere ateş açan 5 IŞİD militanı öldürüldü. 

Karkamış Gümrük Kapısı yakınlarında mayın temizleme çalışmalarını sürdüren askerlere, saat 15.20'de Suriye tarafındaki bir araçtan, IŞİD militanları tarafından ateş açıldı.

Pikap tipi araçtan açılan ateşe Türk askerinin top ve tankla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Türkiye tarafınfa ölen ya da yaralananın olmadığı çatışma sırasında, bölgeye tedbir amaçlı olarak ambulanslar sevk edildi.

IŞİD unsurlarına ait pikap Türk askerinin ateşiyle imha edildi, pikaptaki 5 IŞİD üyesi öldürüldü. 

Mayın temizleme işlemi yaklaşık 10 gündür, bölgeye örülecek güvenlik duvarı çalışmaları kapsamında Karkamış'ta görev yapıyordu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;