Türkiye

Sınırda astsubay kaçırıldı

Kilis'te kaçakçılara müdahale sırasında Suriye tarafına geçen astsubaydan iki gündür haber alınamıyor. Bölgeye zırhlı araç sevkiyatı yapıldı.

Konular: Türkiye
TSK'ya göre Suriye'ye geçmeye çalışan 9 kişi yakalanıp yetkililere teslim edildi. [Fotoğraf: Reuters]

Kilis'te güvenlik güçleri, 1 Ocak akşamı bir grup kaçakçının yasadışı yollarla Yavuzlu köyü sınır hattından Türkiye'ye girmeye çalıştığını fark etti. Güvenlik güçleri müdahale ederek kaçakçıların sınırı geçmesini engelledi. Müdahale sırasında Suriye tarafına geçen bir astsubaydan ise iki gündür haber alınamıyor.

Anadolu Ajası'nın haberinde, astsubayın kimler tarafından alıkonulduğuna ilişkin soruşturma başlatıldığı da belirtildi. 

Sınırda güvenlik artırıldı

Olayın ardından sınır hattına zırhlı araç sevkiyatı yapıldı. Cuma gecesi başlayan ve Cumartesi günü de aralıklarla devam eden sevkiyat kapsamında bölgeye obüs ve tanklar gönderildi. Astsubayın IŞİD tarafından kaçırıldığı iddialarının olduğunu duyuran Doğan Haber Ajansı'na göre, zırhlı araçlar astsubayın tutulduğu tahmin edilen Suriye topraklarındaki doğalgaz tesisi yakınlarındaki bölgelerde konuşlandırıldı. 

Kaynak: Anadolu Ajansı, DHA

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;