PKK

Şırnak’ın İdil ilçesinde PKK saldırısı: 3 şehit

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, PKK'lılar, yola döşedikleri patlayıcıyı polis zırhlı aracının geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. 3 polis şehit olurken, 4 polis de yaralandı. İlçe Jandarma Komutanlığı'na da roketli ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Konular: PKK, Türkiye
Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçleri [Fotoğraf: AA]

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde saat 23.30 sıralarında Yeni Mahalle'de bulunan belediye binası yakınlarında, yoldan geçen polis zırhlı aracına PKK'lılar tarafından bombalı saldırı düzenlendi. PKK'lılar, yola daha önceden döşedikleri patlayıcıyı, polis zırhlı aracının geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlamada polis zırhlı aracı kullanılmaz hale gelirken, araçta bulunan 3 polis şehit oldu, 2'si ağır olmak üzere 4 polis yaralandı. Yaralı polisler olay yerine gelen ambulanslarla İdil Devlet Hastanesi Acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı.

İdil'de PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar yer yer sabaha kadar sürdü.

İlçe Jandarma Komutanlığı'na saldırı

Eş zamanlı olarak İlçe Jandarma Komutanlığı'na da roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenleyen PKK'lılar, takviye olarak gelen polis zırhlı araçlarına da roketli saldırılarda bulundu. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. İlçedeki birçok noktada yaşanan çatışmalar devam ederken, Cizre İlçesi'nden çok sayıda zırhlı araç ve güvenlik görevlisi, takviye olarak İdil'e geldi. Güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmalar sabaha kadar sürdü.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;