Kültür-Sanat

Star Wars üçüncü sıraya ulaştı

Efsane bilim kurgu filmi Star Wars serisinin yeni bölümü 'The Force Awakens" (Güç uyanıyor) 1 milyar 730 milyon dolar hasılat yaparak tüm zamanların en çok gişe gelirine sahip üçüncü filmi oldu.

Konular: Kültür-Sanat
[Fotoğraf: Reuters]

Disney'den yapılan açıklamada "Star Wars: The Force Awakens" filminin Çin'de gösterime girer girmez 53 milyon dolar hasılat yaptığını, toplam gişe gelirinin de 1.73 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Star Wars böylece Jurassic World'ü geçerek en çok gişe gelirine sahip üçüncü film oldu. 

Jurassi World, 1.67 milyar dolar hasılat yapmıştı. 

En fazla gişe gelirine sahip filmler arasında birinci sıra James Cameron'ın Avatar filminin. 2.79 milyar dolar gelir getiren Avatar'ı yine Cameron'ın yönetmenliğini yaptığı Titanic izliyor. Titanic de 2.19 milyar dolar gişe gelirine ulaşmıştı. 

Kaynak: AFP 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;