PKK

Sultanbeyli saldırısını PKK üstlendi

İstanbul Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezi’ne bombalı araçla düzenlenen intihar saldırısını PKK üstlendi. PKK saldırganların kimliklerini de açıkladı.

Konular: Türkiye, PKK

PKK'ya yakın Fırat haber ajansında, Sultanbeyli saldırısını PKK'nın silahlı kanadı HPG'nin "Şehit Zilan Ölümsüzler Taburu"na bağlı 3 kişilik bir timin düzenlediği açıklandı.

Ölü ele geçirilen saldırganlardan biri 1990 Bingöl doğumlu, "Harun Raman" kod adlı Burak Boğakan'dı. Emniyet kaynakları bu kişinin 6 yıldır örgüt kırsalında faaliyet gösterdiğini belirtmişlerdi.

Örgüt, saldırganların kimliklerini de açıkladı. Diğer isimler; Muş doğumlu "Botan Canfeda" kod adlı Deniz Uçkun ve Ağrı doğumlu "Erdal Nuda" kod adlı Erdal Yıldız.

İstanbul Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezi’ne Pazartesi günü bombalı araçla intihar saldırısı düzenlenmiş, 4 polis memuru ve 7 vatandaş yaralanmıştı. Saldırı sonrası olay yeri inceleme ekibine ateş açılmış, çıkan çatışmada 1 polis şehit olmuştu. İki saldırgan da öldürülmüştü.

Kaynak: ANF, Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;