Türkiye

Suriye sınırında 22 kaçak yakalandı

Yasadışı yollarla Suriye'ye geçmeye çalışan Azerbaycan ve Doğu Türkistan uyruklu 22 kişi Kilis'te yakalandı. Şüpheliler sınır dışı edilecek.

Kilis'te Suriye'ye geçişte Öncüpınar sınır kapısı kullanılıyor. [Fotoğraf: AA - Arşiv]

il jandarma komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, kilis'in suriye'ye 750 metre uzaklıktaki aşağıbeylerbeyi köyü sınır hattında, suriye'ye geçmeye çalışan bazı kişiler tespit edildi. snır muhafızları tarafından gözaltına alınan ve kimlik kontrolü yapılan kişilerden 4'ünün azerbaycan ve 18'inin de doğu türkistan uyruklu olduğu tespit edildi.

şüpheliler sınır dışı edilmek üzere il emniyet müdürlüğü yabancılar şubesi'ne teslim edildi.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;