Suriye'de iç savaş

Suriye sınırında bir çocuk öldü

Sınırın Suriye tarafındaki patlamada yaralandıktan sonra Şanlıurfa'da tedavi edilen çocuklardan biri hayatını kaybetti.

IŞİD saldırılarından kaçarak Türkiye'ye gelen Suriyeliler de Suruç ilçesine bağlı Yumurtalık Mahallesi'ndeki sınır hattında bekliyor. [Fotoğraf: AA]

şanlıurfa'nın suruç ilçesinde bulunan yumurtalık mahallesi yakınlarındaki sınırın suriye tarafında 24 eylül çarşamba günü meydana gelen patlamada yaralanan üç çocuktan 7 yaşında olanı, şanlıurfa mehmet akif inan eğitim ve araştırma hastanesi'nde tedavi görüyordu ancak kurtarılamadı. 7 yaşındaki çocuğun cesedi adli tıp kurumu'ndaki otopsiden sonra yakınlarına teslim edildi.

patlamada yaralanan diğer iki çocuğun tedavisi ise sürüyor.

yumurtalık mahallesi yakınlarındaki sınırın suriye tarafında meydana gelen patlamada hayvanlarla oynayan üç çocuk yaralanmış, çocuklar sınırı aşarak suriye tarafına geçen türk kızılayı ekiplerince şanlıurfa mehmet akif inan eğitim ve araştırma hastanesi'ne kaldırılmıştı.

ayrıca irak şam islam devleti (işid) saldırılarından kaçarak türkiye'ye gelen suriyelilerin sınır hattındaki bekleyişi de sürüyor.

kaynak: anadolu ajansı

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;