Suriyeli Mülteciler

Suriyeli bebek açlık ve soğuktan öldü

Suriye'nin Halep kentindeki iç savaştan kaçıp yürüyerek Hatay'a giden, oradan da İstanbul'a gitmek için Adana otogarında otobüs bekleyen 33 yaşındaki Nesrin Berdoş'un 1 yaşındaki bebeği, besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak hayatını kaybetti.

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, merkez Seyhan ilçesindeki otogarda Suriyeli bir bebeğin öldüğü ihbarını aldı. Otogara giden polis, bekleme salonundaki bir koltukta kız bebeğin cesedini buldu. Sağlık ekiplerine haber veren polis, çevrede bulunan bir Suriye vatandaşı aracılığıyla anne Nesrin Berdoş ile konuştu.

[Fotoğraf: DHA]

Bebeğinin yanında gözyaşı döken anne Berdoş, Halep'ten yürüyerek Hatay'a, oradan da İstanbul'a gitmek için akrabalarıyla Adana'ya otobüsle geldiklerini anlattı. Babası Suriye'deki iç savaşta hayatını kaybeden 1 yaşındaki Garam bebeği otogara gelen sağlık ekipleri, koltuktan alarak ambulansa götürdü.

[Fotoğraf: DHA]

Adana Adli Tıp Kurumu'na götürülen Garam bebek ilk belirlemelere göre, besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak hayatını kaybetti.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;