Avrupa

'Suriyeli bir sığınmacının çocuğu: Steve Jobs'

İngiliz grafiti sanatçısı Banksy, Suriyeli sığınmacıların Fransa ve İngiltere arasında sıkıştığı Manş Denizi kıyısındaki Calais kampına Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ı çizdi.

Calais kampındaki çizimde Steve Jobs, bir elinde eşyalarını diğer elindeyse Apple bilgisayarın ilk versiyonunu taşıyor. [Fotoğraf: Channel 4 News]

Suriyeli bir sığınmacığının oğlu: Steve Jobs... Dünyaca ünlü İngiliz grafiti sanatçısı Banksy, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Avrupa'ya sığınan mültecilerin kaldığı Calais kampına yaptığı Apple'ın kurucusu Steve Jobs çizimini sitesinden bu başlıkla paylaştı.

 

Banksy hits "The Jungle" migrant/refugee camp in Calais - with a reminder of the benefits of migration from Syria...

Posted by Krishnan Guru Murthy on Friday, December 11, 2015

Suriyeli sığınmacı ve mültecilerin imkân verilmesi halinde neler başarabileceğini göstermek isteyen Banksy'nin Calais kampındaki çiziminden fotoğrafları Channel 4 News spikeri Krishnan Guru-Murthy sosyal medyadan şu notla duyurdu. 

''Genellikle göçün bir ülkenin kaynaklarını boşaltan bir hortum olduğuna inandırılıyoruz. Steve Jobs da bir göçmenin çocuğuydu. Apple bugün dünyanın en kârlı şirketi, her yıl 7 milyar dolar vergi ödüyor. Steve Jobs varsa, genç bir Humusluyu ülkelerine kabul ettikleri için var.''


Steve Jobs'ın babası 20'li yaşlarının başında Suriye'den New York'a göç etti. Jobs, henüz bebekken evlatlık verildiği Paul ve Clara Jobs tarafından büyütüldü. 

'Para değil daha iyi yaşam istiyoruz' 

Al Jazeera, 30 Kasım'da Manş Denizi kıyısındaki Calais kampına girmiş, göçmenlerle konuşmuştu

Kaynak: Al Jazeera, Channel 4 News 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;